banner isbank

Satranç Haberleri

Agora Avm Geleneksel Satranç Turnuvası

AGORA LOGO
29 -30 Eylül 2018 tarihlerinde Adapazarı Agora AVM'nde gerçekleştireceğimiz turnuvamız 4 kategoride 35+30sn tempoda yapılacak olup kayıtlar sitemiz üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir. Son kayıt tarihi 27 Eylül 2018 saat 17.00  Detaylı bilgi için yönergeyi okuyunuz. 
Ödüller sitemizden ilan edilecektir.

Yönerge

2018 DÜNYA GENÇLER SATRANÇ ŞAMPİYONASI GEBZE'DE BAŞLIYOR

WhatsApp Image_2018-09-04_at_19.53.242018 Dünya Gençler Şampiyonası Gebze'de 6 Eylül'de Başlıyor. 65 ülkeden 265 sporcunun katılacağı turnuva 11 tur olup, 16 Eylül'e kadar devam edecektir. Dünyaca ünlü isimlerin yer aldığı turnuvada  Ülkemizi temsilen 35 sporcumuz yer almaktadır. Sakaryamızın değerli sporcuları FM Efe Mert Kılıç ve Göktürk Kağan Kılıç'ı onların arasında görmekten gurur duymaktayız. Bu Uluslarası turnuvada ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanarak onlara başarılar diler, güzel dereceler temenni ederiz.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ ÖDÜLLÜ ULUSAL SATRANÇ TURNUVASI

2018 - 2019 Düzce Satranç Sezonu, Düzce Üniversitesinin katkıları ile "1. Ödüllü ELO Satranç Turnuvası" ile açılmaktadır. Turnuva A - B ve yaş grupları olmak üzere beş kategoride yapılacaktır. Katılım kontenjanları her kategoride 80 kişi ile sınırlıdır. Turnuva puanlaması, A ve B kategorileri ELO/UKD, yaş kategorileri UKD hesaplama sistemine dahil edilecektir. Tüm kategorilerde; ilk on dereceye giren sporculara, her kategoride en iyi dereceyi alan kadın sporcuya ve en iyi üniversite personel/öğrenci kimliğine sahip sporculara nakdi ödüller verilecektir. 
       Tüm satranç severlere duyurulur. 

TURNUVA KAYIT VE DETAYLI BİLGİ İÇİN  http://www.duzce.tsf.org.tr/ 

Uluslararası Açık Satranç Turnuvaları

Türkiye Satranç Federasyonun 2017 – 2018 Sezonu Etkinlik Takviminde yer alan ve kayıt işlemleri başlayan Uluslararası Açık Satranç Turnuvalarının linkleri aşağıdadır. Katılmak isteyen sporcularımız turnuva sayfalarından kayıt yaptırabilirler. Yönergeler turnuva sayfalarındadır. Resimlere tıkladığınızda turnuva sayfalarına yönlendirileceksiniz. Şimdiden tüm sporcularımıza başarılar dileriz.


baskent turnuvasi 

 mersin turnuva

 hatay turnuva  enez open

izmir open   istanbul open

15 Temmuz Demokrasi Satranç Turnuvası Sona Erdi

15 Temmuz Demokrasi Satranç Turnuvamız, 14 Temmuz 2018 Cumartesi Saat 12.00 de Atatürk Kapalı Spor Kompleksi Masa Tenisi Salonu'nda başlayan turnuvamız başarı ile tamamlandı. Şehitlerimiz için iki dakika saygı duruşu ile başlayan turnuvamızda sporcularımız centilmenlik ile maçlarını tamamladı. Turnuvamızda ilk beş sporcumuza madalyaları verildi.  Katılan Tüm sporcularımızı tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.

15temmuzturnuvasi1
1

Coşkun Duman

2

Kadir Hızlıoğlu

3

Mehmet Ali Serhoş

4

Efe Erdem Melik

5

Ali Küçüközer


Fotoğraflar için tıklayınız

15 Temmuz Demokrasi Satranç Turnuvası

15 temmuz_logo
15 Temmuz Demokrasi Satranç Turnuvamız, 14 Temmuz 2018 Cumartesi Saat 12.00 de Atatürk Kapalı Spor Kompleksi Masa Tenisi Salonu'nda yapılacaktır.

Turnuva tempomuz 15 dk + 5 sn/hamle eklemeli olarak belirlenmiştir.

Tüm satranç severleri turnuvamıza bekliyoruz.


Yönerge

   EŞLENDİRME-SONUÇ

Agora AVM 6. Geleneksel Satranç Turnuvası Sona Erdi

AGORA30 Haziran - 1 Temmuz 2018 tarihlerinde Adapazarı Agora AVM'nde gerçekleştireceğimiz turnuvamızı başarı ile tamamladık. Katılan tüm sporcu ve antrenörlerimize teşekkür ederiz.

        
A kategorisi B kategorisi C kategorisi
1 Emre Akın Kaptan Muhammet Ali Serhoş Yusuf Emin Günel
2 Mesut Turan Murat Serdar Yıldız Burak Özdemir
3 Efe Can Pek Kaan Barış Kahraman Ege Ünlüer

Agora AVM 6. Geleneksel Satranç Turnuvası

AGORA LOGO30 Haziran - 1 Temmuz 2018 tarihlerinde Adapazarı Agora AVM'nde gerçekleştireceğimiz turnuvamızın detayları hafta içinde ilan edilecek olup kayıtlar sitemizden 17 Haziran pazar günü saat 14.00'de açılacaktır.
Tatil programınızda bize de yer ayrımanızı bekliyoruz...


YARIŞMA YÖNERG
ESONUÇLAR
A KATEGORİSİ(1400 ÜSTÜ)
B KATEGORİSİ(1101-1400)
C KATEGORİSİ(1100 ALTI) 

Bilecik'te Altın Ödüllü Satranç Turnuvaları

  Bilecik'te, toplam 15.000 TL ödüllü Elo'ya dahil yıldırım ve hızlı satranç turnuvları düzenlenecektir. Detaylar için http://www.bilecik.tsf.org.tr/satranc-haberleri/255-altinyildirim  incelenmelidir. Satrançseverlere duyurulur...

1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursları Bilgilendirme

Kayıtlar başlamıştır. E devlet üzerinden.
2018 yılında açılacak olan antrenör kursları için kayıt işlemleri e-Devlet üzerinden “Gençlik ve Spor Bakanlığı/Spor Bilgi Sistemi” ne girilerek yapılacaktır. Spor Bilgi Sistemi üzerinden ön kayıt yaptırmayan kursiyerlerin başvuruları dikkate alınmayacaktır. Antrenör kurslarına son başvuru tarihinden sonra kayıt işlemleri sistem üzerinden otomatik olarak kapanacağından bu tarihten sonra hiçbir şekilde işlem yapılamayacaktır.
Gençlik ve Spor Bakanlığı/Spor Bilgi Sistemi antrenör kayıtlarında antrenör kursları için bildirilen minumum katılımcı sayısına ulaşılamadığı takdirde sistem otomatik olarak antrenör kursunu iptal edecektir.
Kesinleşen kurs tarihinden sonra mücbir sebepler dışında kursa katılmaktan vazgeçen kursiyerlere para iadesi yapılmayacaktır. Kayıt işlemleri için aşağıda yer alan sıra takip edilebilir. Ek teki  word dosyasını inceleyiniz..
başvuru kılavuzu 

2018 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Şampiyonası

WhatsApp Image_2018-06-06_at_01.07.46Çorum'da çok iyi bir performans ortaya koyan Sakarya Büyükşehir Belediyesispor Takımı son turda derece için mücadele ediyor. Sporcularımıza son turda başarılar diliyoruz. 

bilgi için tıklayınız

Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası

gencler 5002018 Türkiye Gençler Şampiyonası 02 – 07 Temmuz tarihleri arasında Çanakkale’de düzenlenecektir. İlimiz 20 yaş altı sporcularımızın bu kaliteli turnuvaya katılmalarını tavsiye ederiz.
İlgilenenler için detaylar: http://gencler2018.tsf.org.tr/