banner isbank

Satranç Haberleri

Efe Mert'e Başarılar !

IMG-20160714-WA0006IMG-20160714-WA0007


 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Trabzon'da düzenlenen ve 11-18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 10 branşta 30 ülkeden 1500 sporcunun yarışacağı Okul Sporları 15. Okul Sporları Olimpiyatında (ISF World Schools Championship - GYMNASIADE 2016) İlimizin Başarılı sporcularından Efe Mert KILIÇ'a Sakarya satranç ailesi olarak başarılar diliyoruz.

2016 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası

gencler 500

2016 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası  Miller Holding sponsorluğunda 27 Haziran - 3 Temmuz 2016 tarihleri arasında ÇÖMÜ Dardanos Uygulama Oteli - Çanakkale'de gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi için Turnuva Sayfası

1. Kademe Satranç Antrenörlük Kursu Sona Erdi

IMG 6709

1.Kademe Antrenör Kursu Akyazı ilçesinde 1-2-3-4-5 Haziran 2016 tarihlerinde Akyazı İmamhatip Ortaokulu'nda düzenlendi.Kurs 2.Kademe Antrenör Cenk Ateş eğitmenliğinde yapıldı. Kurs yapılan sınavın ardından sona erdi.

   

Ödül Töreni

uuru

Federasyonumuzun topluma, özellikle de çocuklarımıza satranç sevgisini aşılamak amacıyla düzenlediği ve 2016 Türkiye Küçükler Şampiyonası sırasında ilan edilen Resim ve Kompozisyon Yarışması sonuçlandı.

Kompozisyon alanında dereceye giren 6.olan Mehmet Görkem Kelemci ve 7.olan Kayra Bulut öğrencilerimizin ödülleri İl Temsilcimiz Uğur Başak tarafından Agora Avm'deki turnuva öncesi kendilerine takdim edildi. Ayrıca tüm katılımcılar adına Türkiye Satranç Federasyonu Hatıra Ormanı'nda fidanlar dikilecektir.

Dereceye giren Mehmet Görkem ve Kayra'yı tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.

Dereceye Giren Öğrencilerimizin Özgeçmişleri ve Eserleri

pdfMehmet Görkem Kelemci'nin eseri / pdfÖzgeçmiş

pdfKayra Bulut'un eseri  /pdfÖzgeçmiş

Sakarya 19 Mayıs Yıldırım Satranç Turnuvası Sona Erdi

İlimizde ilk defa yapılan Yıldırım Satranç Turnuvası satranç severlerin büyük ilgisiyle karşılandı.59 Sporcunun kayıt olduğu toplamda 41 sporcunun yarıştığı Yıldırım Satranç Turnuvası başarıyla gerçekleştirildi.Turnuvaya katılan tüm sporcularımıza,turnuvanın sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan hakemlerimize Sakarya İl Temsilciliği olarak teşekkür ederiz.
Turnuva Final Sıralamasında İlk 10' a girerek madalya alan sporcularımız:

13244683 478020445730767_3888433733192444972_n

1-FERDİ SERT   
2-BERKAY ÇELİK
3-UĞUR BAŞAK
4-CAN IŞIK
5-EFE CAN PEK
6-MERT PEHLİVAN
7-EMRE KOCAKAPLAN
8-KADİR HIZLIOĞLU
9-TUNA TANRIKULU
10-GÖKALP DENİZ DÖLEK

xlsFİNAL SIRALAMASI

Agora Avm 19 Mayıs Satranç Turnuvası Sona Erdi

agora

14-15 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan Agora Avm 19 Mayıs Satranç Turnuvası büyük bir heyecanın ardından bugün yapılan son tur maçlarıyla sona erdi. 1100 UKD ve altı,1100-1300 arası UKD ve 1300 UKD ve üstü olmak üzere üç kategoride düzenlenen turnuva,Agora Avm sponsorluğunda, Sakarya Satranç İl Temsilcisi Uğur BAŞAK’ın koordinatörlüğünde gerçekleşti.İki gün süren maçlara halk da büyük ilgi gösterdi.Yarışmada kategorilerinde dereceye giren sporcuların ödülleri Agora Alışveriş Merkezinde düzenlenen törenle Agora Yönetimi tarafından verildi.Sonuçlar şu şekilde gerçekleşti.

pdfYönerge pdfHakem Görevlendirmesi  

xlsÖdüller

xlsA Kategorisi
xlsB Kategorisi
xlsC Kategorisi

Tebrikler Efe Mert Kılıç ve Emre Akın Kaptan !

gencerkekkucukerkek

Türkiye Okul Sporları Şampiyonasında sporcularımız Genç Erkekler kategorisinde şampiyon olan Efe Mert KILIÇ'ı ve Küçük Erkekler kategorisinde 3.olan Emre Akın KAPTAN'ı ve turnuvada yarışan tüm sporcularımızı Sakarya Satranç Ailesi olarak kutluyor başarılarının devamını diliyoruz. Sporcularımıza her türlü desteği veren  ailelerine,antrenörlerine ve okul müdürlüklerine teşekkür ediyoruz.

Akyazı Belediyesi Satranç Turnuvası Sona Erdi

IMG-20160503-WA00343-4 Mayıs 2016 tarihlerinde Akyazı ilçemizde düzenlenen Akyazı Belediyesi Satranç Turnuvası 124 sporcunun katılımıyla sona erdi Turnuva Minikler,Küçükler ve Yıldızlar olmak üzere 3 kategoride gerçekleştirilen turnuvada şampiyonlar belli oldu. Yapılan ödül töreniyle ödüllerini aldılar. Turnuvada emeği geçen Akyazı Belediyesine,Akyazı Belediyesi Spor Genel Koordinatörü Sait Okur'a Akyazı İlçe Temsilcimiz Kerem CİMŞİT'e Turnuvaya iştirak eden sporcu ve antrenörlerine,Turnuvayı yöneten Hakemlerimize Sakarya Satranç İl Temsilciliği olarak teşekkür ederiz.

MİNİKLER KATEGORİSİ ÇAPRAZ TABLO FİNAL
KÜÇÜKLER KATEGORİSİ ÇAPRAZ TABLO FİNAL
YILDIZLAR KATEGORİSİ ÇAPRAZ TABLO FİNAL


 

Kocaeli Barosu 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvasında 7 Kupa 8 Madalya

DSC 0050Lisans illerine göre Ankara, Düzce, Kilis, Muğla, Tokat'tan 1, Çanakkale'den 2, Bursa'dan 9, Tekirdağ'dan 22, Sakarya'dan 33, İstanbul'dan 34, Yalova'dan 44, Kocaeli'den 488 ve toplamda 12 ilden 637 sporcunun mücadele ettiği Kocaeli Barosu 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvasından 7. turun ardından 7 Kupa 8 Madalya ile ilimize döndük. Sporcularımızı,ailelerinini,kulüplerini ve antrenörlerini Sakarya Satranç İl Temsilciliği olarak kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.


 
ÖDÜL ALAN SPORCULARIMIZ

 

7 YAŞ GENEL KATEGORİSİ AHMET EREN KAPTAN  4.
ARDA TUNA KARACAN  6.
7 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ ELA DEFNE ŞENTÜRK 9.
9 YAŞ GENEL KATEGORİSİ GÖKALP DENİZ DÖLEK 1.
MEHMET KAAN DAZKIR 10.
9 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ TUĞÇE CANSU İRİÇ 3.
ÜMMÜ SELİN AYANOĞLU 5.
10 YAŞ GENEL KATEGORİSİ MERT PEHLİVAN 2.
MERT ALİ SAYIN 3.
10 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ DELFİNAY ZEYNEP AYDIN 4.
11 YAŞ GENEL KATEGORİSİ BERAT EFE KANDAZ 9.
11 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ ESLEM AL 9.
12 YAŞ GENEL KATEGORİSİ MEHMET GÖRKEM KELEMCİ 1.
EMRE AKIN KAPTAN 2.
12 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ DİLARA BIÇAKLIOĞLU 3.

Şahin Okulları 23 Nisan Satranç Turnuvası Sona Erdi...

ahin      23-24 Nisan 2016 tarihlerinde Sakarya Şahin Okuları kampüsünde düzenlenen Turnuva Yıldızlar(2002-2003-2004-2005 Doğumlular),Küçükler(2006-2007 doğumlular),Minikler (2008-2009 doğumlular) kategorilerinde oynanan çekişmeli maçların ardından sona erdi. Dereceye giren sporcular ödüllerini Şahin Okulllarında düzenlenen Ödül töreninde aldılar. Turnuva da emeği geçen Şahin Okulları Yönetimi ve personeline, Turnuva Direktörü Sayın Yılmaz KARABAYIR'a,
Turnuvayı yöneten Başhakem ve Hakemlerimize,Turnuvaya katılan sporcularımıza ailelerine ve antrenörlerine Sakarya Satranç İl Temsilciliği olarak teşekkür eder Başarılarının devamını dileriz.



***Okul Öncesi Kategorisi
* Başlangıç Sıralaması     *1.Tur     * 2.Tur     * 3.Tur    * 4.Tur     * 5.Tur     * 6.Tur     * Final Sıralaması     * Çapraz Tablo


***Minikler Kategorisi
* Başlangıç Sıralaması     *1.Tur     * 2.Tur     * 3.Tur     * 4.Tur     * 5.Tur     * 6.Tur      * Final Sıralaması     * Çapraz Tablo

***Küçükler Kategorisi
*Başlangıç Sıralaması      *1.Tur      * 2.Tur     * 3.Tur    * 4.Tur     * 5.Tur     * 6.Tur      * Final Sıralaması     * Çapraz Tablo

***Yıldızlar Kategorisi
*Başlangıç Sıralaması       *1.Tur     * 2.Tur     * 3.Tur    * 4.Tur     * 5.Tur     * 6.Tur      * Final Sıralaması     * Çapraz Tablo
 

YÖNERGE           Hakem Görevlendirmesi

 

Tebrikler Mehmet Görkem Kelemci ve Kayra Bulut !

satranc resim_kompozisyon

Federasyonumuzun topluma, özellikle de çocuklarımıza satranç sevgisini aşılamak amacıyla düzenlediği ve 2016 Türkiye Küçükler Şampiyonası sırasında ilan edilen Resim ve Kompozisyon Yarışması sonuçlandı.

Kompozisyon alanında dereceye giren 6.olan Mehmet Görkem Kelemci ve 7.olan Kayra Bulut öğrencilerimizin ödülleri İl Temsilcilerimiz aracılığıyla kendilerine ulaştırılacak olup, eserler ise 23 Nisan Cumartesi günü Gökyay Vakfı Satranç Müzesi'nde sergilenecek ve Türkiye Satranç Federasyonu internet sitesinde yayınlanacaktır. Ayrıca tüm katılımcılar adına Türkiye Satranç Federasyonu Hatıra Ormanı'nda fidanlar dikilecektir.

 

2016 Sakarya Yöresel Satranç Ligi Tarih Değişikliği

    07 Mayıs 2016 da yapılcak olan yöresel lig tarihi 28 Mayıs 2016 olarak değiştirilmiştir.