banner isbank

Komisyonlar

İl Tertip Kurulu İl Hakem Kurulu  Komisyon Koordinasyon Kom.
1) Selim Şahin 1) Ali Ammar Camcı 1) Ali Ammar Camcı
2) Ali Ammar Camcı 2) Eray Yiğitaslan 2) Eray Yiğitaslan
3) Eray Yiğitaslan 3) Barış Kaan Dölek 3) Barış Kaan Dölek
4) Uğur Başak 4) Hakan Sayın 4) Enver Mücahit Güner
5) Yılmaz Karabayır 5) Emre Gök
Teknik Komisyon Basın ve Sosyal Medya Komisyonu Eğitim Komisyonu
1) Bülent Kılınç 1) İlke Dölek 1) Bülent Kılınç
2) Mutlu Alaf 2) Furkan Özcan 2) Gürkan Yakan
3) Uğur Başak 3) Ferdi Sert 3) Çiğdem Ayanoğlu
4) Gürkan Yakan 4) Okan Bak 4) Büşra Arığ 
5) Ayhan Kartal 5) Ahmet Çağatay Beyaztaş 5) Ahmet Akıncı
Sağlık Komisyonu Analiz - Bülten - Yayın Komisyonu Kulüpler Koordinasyon K.
1) Erhan Göçmez 1) Furkan Özcan 1) Ayşe Kocabay
2) Yakup Kandaz 2) Emre Gök 2) Javanshir Hasanzade
3) İlke Dölek 3) Gürhan Kayabaş 3) Seyhan Şenocak
4) Hakan Sayın 4) Hakan Sayın 4) Cenk Ateş
5) Nisa Camcı 5) Barış Kaan Dölek 5) Kerem Cimşit
Okullarda Satranç Komisyonu Sponsorluk, Konsept Etkinlik ve Ödül K. Üniversite İşbirliği Kom.
1) Uğur Başak 1) Kutsal Şeker 1) Bülent Kılınç
2) Yüksel Kabadayı 2) Mehmet Karataş 2) Okan Bak
3) Mücahit Enver Güner 3) Sedat Bilgin 3) Adem Solakumur
4) Yılmaz Karabayır 4) Büşra Arığ  4) Ahmet Çağatay Beyaztaş 
5) Serdar Eryılmaz 5) Ali Yıldız 5) Furkan Özcan
Sporcu Kazanım ve Lisans Kom. İlçe Temsilcileri Koord. K. Aile ve İletişim Komisyonu
1) Gürhan Kayabaş 1) Kerem Cimşit 1) Binnur Eker
2) Emre Gök 2) Şeyma Bayrak 2) Ali İrdem
3) Şeyma Bayrak  3) Bülent Çopur 3) Seda Pehlivan
4) Ayşe Kocabay 4) Tekin Kılıç 4) Tomurcuk Işık 
5) Uğur Elbir 5) Caner Kelemci 5) Bahar Kaşçı Bilgin 
       

      Site Editör
1) Ahmet Çağatay Beyaztaş             


 


                             SAKARYA SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİ
                          ALT KOMİSYONLARI GÖREV TANIMLARI


1-KOORDİNASYON KOMİSYONU: Alt komisyonların hazırladığı projeleri değerlendirir. Alt komisyonlara hazırladığı projeleri gönderir. Komisyonlar arasındaki koordinasyonu kurar. Uygulanan projeleri yürütür. İl temsilcisinin verdiği komisyonla ilgili diğer görevleri yapar. Bir başkan 4 üyeden oluşur.

2-TEKNİK  KOMİSYON: FİDE ve TSF tarafından yayınlanan yönetmelikleri takip eder. Etkinlik takvimine uygun yarışma yönergelerini TSF hükümleri doğrultusunda düzenler. Etkinliklerin istatistiklerini tutar. Yeterli katılım sağlanamamış turnuvaların verimini artırmak için takvim çalışmalarını yürütür. İl temsilcisinin verdiği komisyonla ilgili diğer görevleri yapar. Bir başkan 4 üyeden oluşur.

3-EĞİTİM KOMİSYONU: İl Temsilciliği bünyesinde yapılan antrenör sporcu ve veli eğitimlerini planlar. Antrenörler arasında bilgi alışverişinin yapılmasına öncülük eder. İl temsilcisinin verdiği komisyonla ilgili diğer görevleri yapar. Bir başkan 4 üyeden oluşur.

4-BASIN VE SOSYAL MEDYA KOMİSYONU: İl Temsilciliği tarafından düzenlenen etkinliklerin öncesi ve sonrasında basında ve sosyal medyada yer almasını sağlar. Satrancın halka tanıtımı konusunda çalışmaları yürütür. İl temsilcisinin verdiği komisyonla ilgili diğer görevleri yapar. Bir başkan 4 üyeden oluşur.

5-SAĞLIK KOMİSYONU: Turnuvalar esnasında ve günlük hayatlarında sporcuların sağlık durumlarını, beslenmelerini ve yaşam alışkanlıklarını geliştirebilecek içeriklerin hazırlanması ve sunulması ile ilgili çalışmaları yürütür. İl temsilcisinin verdiği komisyonla ilgili diğer görevleri yapar. Bir başkan 4 üyeden oluşur.

6- ANALİZ- BÜLTEN- YAYIN KOMİSYONU: Turnuvalardaki maçları takip eder, gerekli gördüğü oyunları bülten olarak ya da analiz yaparak yayınlar. Diğer satranç ve satranççılara dair olayları haber yapar. Bülten dergi ve kitap hazırlanması ile ilgili çalışmalara öncülük eder. İl temsilcisinin verdiği komisyonla ilgili diğer görevleri yapar. Bir başkan 4 üyeden oluşur.

7-KULÜPLER KOORDİNASYON KOMİSYONU: Kulüpler arasındaki iletişimi sağlar. Yeni kulüp kurma çalışmalarına yardımcı olur. İl temsilcisinin verdiği komisyonla ilgili diğer görevleri yapar. Bir başkan 4 üyeden oluşur.

8-OKULLARDA SATRANÇ KOMİSYONU: İlk ve orta düzey okullarda satrancın yaygınlaşması için yapılan çalışmaları yürütür. İl temsilcisinin verdiği komisyonla ilgili diğer görevleri yapar. Bir başkan 4 üyeden oluşur.

9-SPONSORLUK, KONSEPT ETKİNLİK VE ÖDÜL KOMİSYONU: Yeni projeler üretimi için çalışır. Etkinliklerin ödül sponsorluk görüşmelerini yürütür. İl temsilcisinin verdiği komisyonla ilgili diğer görevleri yapar. Bir başkan 4 üyeden oluşur.

10-ÜNİVERSİTE İŞ BİRLİĞİ KOMİSYONU: Üniversite yönetimi ile ilişkileri geliştirir. Diğer illerden üniversiteye gelen sporcuları tespit etmeye ve üniversite öğrenci kulüpleri ile ortak çalışmaları planlar. İl temsilcisinin verdiği komisyonla ilgili diğer görevleri yapar. Bir başkan 4 üyeden oluşur.

11-SPORCU KAZANIM VE LİSANS KOMİSYONU: Satranca katılan yeni sporcular ve satrancı bırakmış eski sporcuların geri kazanımı için projeler yapar. Lisans ile ilgili istatistikleri tutar. İl temsilcisinin verdiği komisyonla ilgili diğer görevleri yapar. Bir başkan 4 üyeden oluşur.

12- İLÇE TEMSİLCİLİKLERİ KOORDİNASYON KOMİSYONU: İlçe Temsilcilikleri arasındaki koordinasyon ve çalışmaları sağlar.  İlçe Temsilciliğinin olmadığı ilçelerde ilçe temsilciliği kurulumu için çalışmalar yapar. Etkinliklerin İlçelerde de yapılabilmesi için çalışmalar yapar. İl temsilcisinin verdiği komisyonla ilgili diğer görevleri yapar. Bir başkan 4 üyeden oluşur.

13- AİLE VE İLETİŞİM KOMİSYONU: Veliler-Aileler arası iletişimi güçlendirecek faaliyetleri yürütür. Hızlı ve interaktif iletişim kanallarını kurar ve aktif eder. Ailelerin ortaya çıkabilecek sorunları yürütme kurullarına iletir. İl temsilcisinin verdiği komisyonla ilgili diğer görevleri yapar. Bir başkan 4 üyeden oluşur.

 

GENEL KONULAR: İl tertip kurulu, İl hakem kurulu ve alt çalışma komisyonlarında görev alan kişilerin en fazla 3 ekipte çalışmasının verimli olacağı düşünülmektedir. Bu sebeple çalışmak istenilen komisyon veya komisyonlar doğru seçilmelidir. Komisyon seçimi yapılırken ilgi duyulan ve aktif şekilde çalışılabilecek komisyonlar seçilmelidir. Komisyon görevleri fahri görevler olup komisyonların herhangi bir ödeneği bulunmamaktadır.